Wsparcie KATO Urban Corner – wystawy i centrum edukacji o zrównoważonym rozwoju przy World Urban Forum 11

Wspieramy edukację na rzecz zrównoważonego rozwoju. Przestrzeń wystawiennicza i warsztatowa przy WUF11 z aranżacją ze sklejek Paged.

Najważniejsza, globalna konferencja nt. zrównoważonej urbanizacji powołana przez ONZ – World Urban Forum – odbyła się w Katowicach w dniach 26-30 czerwca. To już 11 edycja i pierwszy raz miała miejsce w Europie Wschodniej. Program WUF11 obejmował utworzenie KATO Urban Corner, czyli interaktywnej wystawy oraz centrum edukacji o Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Przestrzeń ta została otwarta 10 czerwca i ma działać do 30 września. W tym czasie odbędzie się tam wiele wydarzeń i warsztatów dla zainteresowanych.

Grupa Paged, chcąc wesprzeć edukację na rzecz zrównoważonego rozwoju i dobrych praktyk środowiskowych, została partnerem projektu i wspomogła budowę ekspozycji w KATO Urban Corner.

Zrównoważony rozwój nie jest już hasłem ale kluczowym czynnikiem, który musi być uwzględniany w strategii przedsiębiorstw jak i w praktyce dnia powszedniego. W zawiązku z tym istnieje ogromna potrzeba edukacji, aby rozumieć, wdrażać i utrwalać nowe wzorce zachowań. Jako grupa sklejkowa Paged doskonale to rozumiemy, bo drewno jest surowcem o ujemnym śladzie węglowym, a nasz przemysł przykładem gospodarki o obiegu zamkniętym, która przyczynia się do zrównoważonego rozwoju. Promocja takiego modelu funkcjonowania  jest szalenie istotna jak również odpowiedzialność za jego wdrożenia w codziennym prowadzeniu biznesu – mówi Jarosław Michniuk, Prezes Zarządu / CEO Paged Pisz Sp. z o.o. i Paged Morąg S. A.

Paged będzie także gospodarzem wrześniowego wydarzenia w KATO Urban Corner, na którym poruszy temat materiałów drewnopochodnych w kontekście ekologicznego, zrównoważonego budownictwa.

Aktualności