Paged LabTech z Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2023

W piątek 20 października br. przedstawiciele Paged LabTech odebrali prestiżową Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju. Paged został tym samym doceniony za realizację projektów w zakresie inteligentnego rozwoju. To ważne wyróżnienie dla organizacji, które potwierdza jej innowacyjność i dążenie do bycia technologicznym liderem w produkcji specjalistycznych sklejek i ręcznie wykonywanych drewnianych mebli oraz kierowaniu się zasadami zrównoważonego biznesu.

20 października 2023 r. w Uniejowie podczas 8. Gali Nagród FIR, Fundacja Forum Inteligentnego Rozwoju przyznała Paged LabTech Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2023. Paged otrzymał nagrodę w kategorii Innowacyjnych technologii przyszłości w ramach realizacji projektu pt. „Niskoemisyjna sklejka do zastosowania w meblarstwie” oraz jest wyróżnieniem za pozytywne podejście do upowszechniania dotychczasowych wyników innowacyjnych projektów wśród całego społeczeństwa.

Nagrodę podczas gali odebrali Ewelina Depczyńska, CEO Paged LabTech oraz Radosław Krawcewicz, Specjalista ds. Badań i Rozwoju w Paged LabTech.

To dla nas ważne wyróżnienie. Jesteśmy wdzięczni za docenienie naszych działań, ponieważ zwracamy szczególną uwagę na innowacje i zrównoważony rozwój. Sklejka, którą produkujemy, jest badana w nowym, otwartym kilka miesięcy temu Centrum Badawczo-Rozwojowym Paged LabTech. Prowadzone w laboratorium precyzyjne badania znacząco wpływają na rozwój produkowanych przez nas materiałów. Te zaś, będąc coraz bardziej udoskonalane, spełniają wymogi, wpisując się w strategię zrównoważonego rozwoju i celów klimatycznych, a to dla nas niezwykle ważny aspekt – mówi Ewelina Depczyńska, CEO Paged LabTech.

 

Nagroda za innowacyjność i inteligentny rozwój

Nadrzędną misję Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju, która wręczana jest od 2016 r., stanowi wspieranie wizerunku innowacji. Jej celem jest odkrywanie i docenianie pracy, która ma wpływ na przyszłość życia społecznego w jego różnych dziedzinach. Wyróżnienie otrzymują organizacje, które realizują innowacyjne projekty, rozwojowe inwestycje i prowadzą nowatorską działalność, skutkującą wprowadzaniem na rynek innowacji technologicznych i społecznych, przekładających się na inteligentny rozwój. Nagroda ta jest wyróżnieniem wizerunkowym. Odnosi się do podejścia organizacji względem rozwoju i popularyzacji swojej działalności także poza własną branżą dla zwiększenia szans na rozwój prowadzonych przedsięwzięć.

Sklejki z innowacyjnym DNA

Wykorzystanie drewna w pracach badawczo-rozwojowych, dążących do uzyskania rozwiązań dla szerokiego spektrum branż, daje już na samym początku znaczącą przewagę wpływu na środowisko, np. w postaci redukcji śladu węglowego. Paged specjalizuje się m.in. w produkcji sklejek ekologicznych i biodegradowalnych, jak Paged GreenPly na bazie spoiny roślinnej. Użycie tej nowatorskiej technologii eliminuje emisję lotnych związków organicznych (VOC).  

Sklejki Paged DryGuard i MouldGuard ze względu na hydrofobową powłokę i wysoką wytrzymałość, szczególnie na warunki atmosferyczne, wykorzystywane są najczęściej w budownictwie. Sklejki kompozytowe, takie jak Paged Phon, która posiada specjalną warstwę gumy oraz Paged Door z dodatkową warstwą aluminium, umożliwiają między innymi tłumienie dźwięków (Paged Phon) i zwiększają  bezpieczeństwo pożarowe (Paged Door).

Paged wdrożył także sklejki, takie jak Paged Elkon, o wysokich właściwościach elektroizolacyjnych i mechanicznych; Paged Laser, sklejkę przeznaczoną do obróbki laserowej, gdzie każda jej warstwa jest najwyższej klasy a także Paged Frame, o budowie równoległej i wytrzymałości na zginanie.

Paged to jedyna polska firma która posiada własne Centrum Badawczo-Rozwojowe Paged LabTech, które pozwala na wprowadzanie tak wielu innowacji i specjalistycznych rozwiązań na światowe rynki.

Projekt „Niskoemisyjna sklejka do zastosowania w meblarstwie” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Kontakt dla mediów:
Magdalena Kicińska
Kierownik ds. Komunikacji w Paged Wood
magdalena.kicinska@paged.pl
+48 725 520 874

 

O Paged:

Założony ponad 90 lat temu Paged jest obecnie jednym z pięciu największych producentów sklejki i trzecim największym producentem krzeseł drewnianych w Unii Europejskiej. Zatrudnia ponad 2 tys. osób i posiada łącznie siedem zakładów produkcyjnych w Polsce i Estonii. Oferuje innowacyjne rozwiązania i produkty, które znajdują zastosowanie w wielu branżach, takich jak: projektowanie wnętrz i wyposażenie wnętrz, budownictwo, transport i opakowania na blisko osiemdziesięciu rynkach na całym świecie.

Od 2019 roku Paged rozwija i wdraża innowacje technologiczne i produktowe w oparciu o unikalne kompetencje własnego centrum badawczo-rozwojowego Paged LabTech.

Spółki należące do Paged: Paged Pisz, Paged Morąg, Paged Eesti, Paged Trade, Paged Meble, Paged LabTech, Paged Deutschland oraz BUK Ltd. to część Grupy Thumos, prywatnego, polskiego konsorcjum przemysłowo-inwestycyjnego.

Aktualności