Produkcja Paged w dobie koronawirusa

Paged – nasze działania wobec koronawirusa

Obecna sytuacja związana z epidemią koronawirusa na każdym odciska swoje piętno. Wymaga przemodelowania całego dotychczasowego stylu życia, pracy i prowadzenia działalności biznesowej, narzuca wiele wyrzeczeń i wymusza sporo ograniczeń. Pomimo tego, Paged stoi na wysokości zadania, nie przerywając produkcji. Działamy zgodnie z wszelkimi wytycznymi, zarówno tymi dyktowanymi odgórnie, jak i restrykcjami, które sami sobie narzucamy w celu zwiększenia bezpieczeństwa naszej społeczności firmowej.

Grupa Paged przeciwko pandemii

Od samego początku z uwagą śledziliśmy wszelkie doniesienia związane z rozwojem stanu epidemiologicznego. Już po pierwszych sygnałach wdrożyliśmy wszelkie środki zapobiegawcze, by nie tylko nasza produkcja, ale przede wszystkim Pracownicy jak najmniej odczuli skutki nieuchronnie nadchodzących zmian.

Charakter naszej firmy nie pozwala na pracę zdalną, ale w miarę rozwoju całej sytuacji, dołożyliśmy wszelkich starań, by Pracownicy Paged mogli czuć się pewnie i bezpiecznie, a co za tym idzie – by ciągłość naszych działań nie została zakłócona.

  • Zadbaliśmy o odpowiednie warunki – każdy Pracownik posiada niezbędne środki ochrony osobistej, ma dostęp do wszystkich produktów higienicznych, przestrzega zasad o zachowaniu odległości. Wzajemnie kontrolujemy zarówno stan zdrowia, jak i samopoczucie każdego, by zminimalizować zagrożenie.
  • Zdecydowaliśmy się obniżyć na maksymalnie 3 miesiące wymiar czasu pracy każdego  pracownika o 20%, dzięki czemu nikt w Paged nie stracił stanowiska. Każdy Pracownik może się czuć bezpiecznie i mieć pewność względem jutra – nie zostawimy go w trudnej sytuacji.
  • Uelastyczniliśmy przepisy związane z czasem pracy, mając na uwadze nie tylko dobro naszych Pracowników, ale też Ich bliskich.
  • Jesteśmy na bieżąco względem kolejnych wytycznych i zaleceń rządu dotyczących zarówno zaostrzania środków bezpieczeństwa, jak i łagodzenia obostrzeń.
  • Wszystkie działania związane z wprowadzaniem rozwiązań z tarczy antykryzysowej są w pełni jawne dla Pracowników. Kluczowe decyzje, mające na celu wspólne dobro, są też wspólnie podejmowane przez Zarząd i przedstawicieli strony społecznej. Solidarność jest silnym filarem naszej Grupy i zdajemy sobie sprawę, że wszyscy – Pracownicy, Kierownictwo i Zarząd –  przyczyniamy się do przetrwania trudnego dla Paged okresu.

Produkcja Paged w dobie koronawirusa

Mimo trudności i wyraźnego spowolnienia rynku, utrzymuje się zapotrzebowanie na nasze produkty. Różne branże i różne kraje w różnym stopniu dotknięte są pandemią koronawirusa, ale dzięki znajomości naszej marki w Europie oraz uniwersalności zastosowań naszego podstawowego produktu jakim jest sklejka kontynuujemy sprzedaż w wielu obszarach m.in. w budownictwie, stolarce czy segmencie transportowym.  Aktualnie koncentrujemy nasz wysiłek na zapewnieniu płynności dostaw i dostosowaniu się do zmieniających się harmonogramów funkcjonowania wielu naszych klientów – stwierdza Prezes spółki, Jarosław Michniuk. Wierzymy, że dzięki zdrowemu rozsądkowi, skutecznym i właściwym decyzjom oraz zaangażowaniu naszych pracowników, jakie mimo niesprzyjającej sytuacji obecne są w naszej firmie, Grupa Paged wygra starcie z koronawirusem – dodaje.

Aktualności