Innowacje Paged na targach BAU 2023 w Monachium

Innowacje Paged na targach BAU 2023 w Monachium

Paged to największy polski producent sklejki i piąty dostawca tego materiału w Europie, który swoje szerokie portfolio zaawansowanych technologicznie produktów, zaprezentuje w tym tygodniu, na targach BAU.

BAU, organizowane w tym roku w dniach 17-22 kwietnia w Monachium, to jedno z największych na świecie wydarzeń dla branży budowlanej, na którym pojawi się ponad dwa tysiące wystawców z 45 krajów.

Sklejki Paged od lat znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie. Dzięki inwestycji firmy w zaawansowane technologie, z powodzeniem wykorzystywane są w konstrukcjach ścian i podłóg, jako zabezpieczenie poszycia dachów i w systemach szalunkowych. Z kolei sklejki trudnopalne czy wyprodukowane z użyciem klejów roślinnych, poprawiają jakość powietrza zupełnie jak lite drewno.

 – Obecność na Targach BAU, daje nam możliwość pokazania mnóstwa przewag naszych sklejek. W przypadku zastosowania sklejki Paged w konstrukcjach ścian i podłóg, świadczymy usługi obróbki T&G, co pozawala na łatwy montaż. – mówi Bartosz Budnicki, członek zarządu spółek grupy Paged Wood, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing. Z kolei nasza sklejka Paged DryGuard, która nie absorbuje wody i jest szeroko stosowana na rynkach skandynawskich czy w Wielkiej Brytanii, skutecznie zabezpiecza poszycia dachowe przed pleśnią i grzybami, dzięki czemu nie musi być demontowana przed zamknięciem dachu. To oszczędność w kosztach całego projektu. – wyjaśnia.

Paged to również duży dostawca sklejki dla producentów systemów szalunkowych. W swojej ofercie posiada szeroką gamę produktów od sklejki Paged Form, przez Paged Twin Form i Paged Master Form aż do Paged Ultra Form do zastosowań specjalnych, używanej przez światowych producentów systemów szalunkowych – partnerów Paged. Systemu złożonego ze sklejek Paged Ultra Form, można używać wielokrotnie – nawet do 100 razy, co także wpływa pozytywnie na koszty i płynność w prowadzeniu projektów budowlanych.

Bezpieczeństwo i ekologia to jedne z kierunków prac Paged Lab Tech, działającego w Grupie Paged Wood Centrum Badawczo – Rozwojowego. Dzięki ich badaniom, Paged wprowadził na rynek sklejkę Paged GreenPly, w której produkcji wykorzystuje się kleje na bazie roślinnej, co pozwala na dalsze obniżenie ujemnego już śladu węglowego sklejki oraz zmniejszenie emisji lotnych związków organicznych – podkreśla Jarosław Michniuk, prezes zarządu spółek grupy Paged Wood. Jednym z segmentów rynku, które wykorzystują naszą sklejkę są producenci wyrobów dla dzieci w tym mebli. Z kolei, nasze sklejki trudnopalne, spełniają ambitne wymogi normy Bs1,d0 zwiększając bezpieczeństwo konstrukcji i przede wszystkim ludzi z niej korzystających w przypadku pożaru – dodaje.

Na filmie poniżej pokazujemy porównanie palności sklejek w czasie w tym konstrukcji zbudowanej ze sklejki Paged Softwood ThickPly FR (fire retardant):

Zapraszamy na stoisko Paged nr 519, do Hali B5 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Monachium od 17 do 22 kwietnia.

 

Kontakt do mediów:

Magdalena Kicińska
Kierownik ds. Komunikacji
magdalena.kicinska@paged.pl
tel.: +48 725 520 874

 

O Paged:

Założony ponad 90 lat temu Paged jest obecnie jednym z pięciu największych producentów sklejki i trzecim największym producentem krzeseł drewnianych w Unii Europejskiej. Zatrudnia ponad 2 tys. osób i posiada łącznie siedem zakładów produkcyjnych w Polsce i Estonii. Oferuje innowacyjne rozwiązania i produkty, które znajdują zastosowanie w wielu branżach, takich jak: projektowanie wnętrz i wyposażenie wnętrz, budownictwo, transport i opakowania na blisko osiemdziesięciu rynkach na całym świecie.

Od 2019 roku Paged rozwija i wdraża innowacje technologiczne i produktowe w oparciu o unikalne kompetencje własnego centrum badawczo-rozwojowego Paged LabTech.

Spółki należące do Paged: Paged Pisz, Paged Morąg, Paged Eesti, Paged Trade, Paged Meble, Paged LabTech, Paged Deutschland oraz BUK Ltd. to część Grupy Thumos, prywatnego, polskiego konsorcjum przemysłowo-inwestycyjnego.

 

Aktualności