Paged Pisz po raz kolejny otrzymał wyróżnienie podczas zewnętrznego audytu ESG firmy EcoVadis zdobywając 63 punkty i srebrną odznakę za ocenę działań prowadzonych w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Audyt przeprowadzono w czterech obszarach: bezpieczeństwa pracy, ochrony środowiska, etyki prowadzenia biznesu oraz zrównoważonych zakupów.
To już drugi audyt EcoVadis dla Paged Pisz, który robi postępy i pnie się w górę w rankingu spółek poddanych weryfikacji. Warto dodać, że audyt ten jest przeprowadzany globalnie, stąd osiągnięty przez polską markę wynik w rankingu zasługuje na wyróżnienie.
– Nieustannie staramy się spełniać kryteria zrównoważonego rozwoju, ponieważ jest to dla nas niezwykle ważny obszar. Zależy nam, aby uzyskiwać coraz lepsze wyniki, które są dodatkowym potwierdzeniem naszego zaangażowania w społeczną odpowiedzialność biznesu i doskonalenia procesów w Paged. W bieżącym audycie uzyskaliśmy wynik o sześć punktów wyższy niż w ubiegłym roku. Wierzę, że w kolejnych latach ta nota będzie jeszcze wyższa, adekwatna do naszych wysiłków w obszarze ESG – mówi Bartosz Budnicki, Członek Zarządu Paged odpowiedzialny za obszar sprzedaży i marketingu.
Działania marki Paged w zakresie zrównoważonego rozwoju mają szeroki zakres. Na szczególną uwagę zasługują działania w obszarze wpływu na środowisko jak chociażby założenie klastra energetycznego z gminą Morąg czy ciągła redukcja emisji CO2. Paged redukuje emisje CO2 między innymi poprzez zamknięty obieg wykorzystania własnej biomasy oraz wewnętrzny system zarządzania odpadami i ich segregację. Firma ogranicza ilość wytwarzanych odpadów i poddaje je recyclingowi. Odpady powstałe w trakcie produkcji wyrobów gotowych są potem wykorzystywane przez producentów płyt wiórowych.
Paged angażuje się również w działania edukacyjne. We wrześniu, przy wsparciu firmy, zostało otwarte Centrum Edukacji Klimatycznej; Punkt Zwrotny, które buduje świadomość ekonomii cyrkularnej wśród młodzieży. Firma ponowiła także współpracę ze School of Form, SWPS oraz wsparła inicjatywę produkcji mebli dziecięcych dla domów dziecka i ośrodka wychowawczego podczas tegorocznych Targów DREMA.
Paged wspiera też społeczność lokalną, angażując pracowników w wiele inicjatyw w tym wolontariat i dbanie o otoczenie zakładów. Sprzątanie lasów, wspólne gotowanie dla Banku Żywności, organizacja Dnia Dziecka dla mieszkańców Pisza to tylko niektóre inicjatywy firmy. Więcej o tych działaniach tutaj: https://sklejkapaged.pl/o-ludziach-i-dla-ludzi-czyli-jak-tworzymy-angazujaca-kulture-organizacyjna-w-paged/.
EcoVadis to międzynarodowa organizacja ratingowa w obszarze ESG i CSR, która zajmuje się oceną efektywności działań podejmowanych w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju przez firmy na całym świecie. Przyznaje niefinansowe ratingi w zakresie zrównoważonego rozwoju. Audyt, który przeprowadza, obejmuje 100 pytań w ramach 21 kryteriów i w 4 kluczowych obszarach: etyka, środowisko, praca i prawa człowieka, a także zrównoważona polityka zakupowa. Audytowana firma wypełnia kartę wyników (przedział punktowy od 0 do 100) i na bazie odpowiedzi badane są jej słabe i mocne strony, uwzględniane w ratingu końcowym. Aby punktacja była obiektywna, do weryfikacji wykorzystywany jest szeroki zakres informacji, także źródła zewnętrzne (dokumenty od klientów, otrzymane certyfikaty czy wiadomości i listy obserwacyjne).
Kontakt dla mediów:
Magdalena Kicińska
Kierownik ds. Komunikacji w Paged Wood
magdalena.kicinska@paged.pl
+48 725 520 874
O Paged:
Założony ponad 90 lat temu Paged jest obecnie jednym z pięciu największych producentów sklejki i trzecim największym producentem krzeseł drewnianych w Unii Europejskiej. Zatrudnia ponad 2 tys. osób i posiada łącznie siedem zakładów produkcyjnych w Polsce i Estonii. Oferuje innowacyjne rozwiązania i produkty, które znajdują zastosowanie w wielu branżach, takich jak: projektowanie wnętrz i wyposażenie wnętrz, budownictwo, transport i opakowania na blisko osiemdziesięciu rynkach na całym świecie.
Od 2019 roku Paged rozwija i wdraża innowacje technologiczne i produktowe w oparciu o unikalne kompetencje własnego centrum badawczo-rozwojowego Paged LabTech.
Spółki należące do Paged: Paged Pisz, Paged Morąg, Paged Eesti, Paged Trade, Paged Meble, Paged LabTech, p00⁰Paged Deutschland oraz BUK Ltd. to część Grupy Thumos, prywatnego, polskiego konsorcjum przemysłowo-inwestycyjnego.