Paged Partnerem Technologicznym Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Wspieramy kulturę

Zawiązaliśmy Partnerstwo Technologiczne z Teatrem Wielkim-Operą Narodową w Warszawie

Z szacunkiem odnosimy się do tradycji i z entuzjazmem patrzymy w przyszłość. Od lat angażujemy się społecznie i kulturalnie.  Wspieramy pasję i kreatywność. Dlatego z ogromną radością zostaliśmy Partnerem Technologicznym Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

Sklejki Paged są obecne na deskach Teatru Wielkiego-Opery Narodowej od lat. Mamy ogromny powód do dumy, że wśród wielu zastosowań naszych produktów, znajduje się również budowa scenografii do wybitnych dzieł teatralnych i operowych. W 2022 roku producenci sklejek Grupy Paged zawiązali Partnerstwo Technologiczne z tą światowej klasy instytucją kultury.

Nasze produkty tworzą m.in. scenografię do „Draculi”, którego można obejrzeć w grudniu 2022 oraz w lutym 2023.

Dracula z muzyką Wojciecha Kilara i choreografią Krzysztofa Pastora stał się sensacją baletową roku 2018. Spektakl powstał na specjalne zamówienie West Australian Ballet i miał swoją światową prapremierę we wrześniu 2018 roku w Perth.

West Australian Ballet zapragnął mieć w swoim repertuarze baletową adaptację powieści grozy Brama Stokera Dracula (1897) i jej oscarowej ekranizacji z roku 1992 w reżyserii Francisa Forda Coppoli, do której muzykę napisał Wojciech Kilar. Teatr zwrócił się z tą propozycję do Krzysztofa Pastora, który w swojej koncepcji dramaturgicznej postanowił nie odnosić się jednak wyłącznie do filmu Coppoli, lecz pokazać więcej muzyki Wojciecha Kilara. Spektakl opiera się więc na starannie i precyzyjnie opracowanej partyturze (Michael Brett), na którą składają się różne utwory polskiego kompozytora.

[Źródło: https://teatrwielki.pl/repertuar/kalendarium/2021-2022/dracula/]

Aktualności