Paged i jego innowacyjne sklejki na Międzynarodowych Targach BUDMA

Paged i jego innowacyjne sklejki na Międzynarodowych Targach BUDMA

Paged to piąty producent sklejek w Europie. Już od dzisiaj aż do 3 lutego zaprezentuje swoje innowacyjne rozwiązania na Międzynarodowych Targach Poznańskich Budma. Na stoisku 95 w pawilonie P03 będzie można spotkać się z ekspertami i porozmawiać o szerokich zastosowaniach sklejki w budownictwie i wielu innowacjach jak Paged GreenPly, ekologicznej bio-sklejce wyprodukowanej na kleju pochodzenia roślinnego i wykorzystywanym chociażby w meblarstwie dziecięcym. Ewelina Depczyńska, CEO LabTech, nowego Centrum Badawczo – Rozwojowego Paged w Piszu, w specjalnej prezentacji w dniu 1 lutego o godzinie 11:00, opowie o unikalnych rozwiązaniach idealnych dla sektora budowlanego. Zapraszamy!

W sektorze budowlanym, rozwiązania Paged są wykorzystywane w konstrukcji poszycia ścian, stropów i dachów, do produkcji rusztowań, systemów szalunkowych i prefabrykatów betonowych. Sprawdzają się także w produkcji okien, drzwi, podłóg, mebli i okładzin ściennych.

W ofercie Paged znajdziemy m.in. produkty trudno zapalne pozwalające uzyskać świadectwo przeciwpożarowe, sklejki odporne na warunki atmosferyczne, oddziaływanie pleśni i mikroorganizmów, panele pokryte filmem zwiększającym wytrzymałość na ścieranie lub środki chemiczne oraz produkty dekoracyjne.

Sklejka łączy zalety drewna litego i klejonego cenionych przez wykonawców i inżynierów wielu branż. Z powodzeniem można ją określić jako materiał przyszłości – z ujemnym śladem węglowym, tworzony z surowca odnawialnego, bardziej wytrzymały niż inne płyty drewnopochodne w zakresie zginania, rozciągania i nacisku.

Prezentacja Eweliny Depczyńskiej, CEO LabTech, odbędzie się podczas Targów Budma w dniu 1 lutego 2023, o godzinie 11:00, w sali konferencyjnej na poziomie 1 w budynku Poznań Congress Center.

 

Kontakt z mediami:

Magdalena Kicińska

magdalena.kicinska@paged.pl

Paged Wood to polska marka rozwiązań opartych na drewnie, w tym sklejki i meble. Założony ponad 100 lat temu Paged, jest obecnie jednym z pięciu największych producentów sklejki i trzecim producentem krzeseł drewnianych w Unii Europejskiej. Zatrudnia ponad 2000 pracowników i ma 7 zakładów produkcyjnych w Polsce i Estonii. Oferuje innowacyjne rozwiązania, które znajdują zastosowanie w różnorodnych branżach, jak np.: projektowanie wnętrz i przestrzenie HoReCa w technologii Thonet (ręcznie gięte meble),  budownictwo, transport i opakowania na 76 rynkach na całym świecie. Od 2019 roku, dzięki swojemu centrum badawczo-rozwojowemu o nazwie LabTech, Paged wprowadza innowacje dla swoich klientów na całym świecie. Paged wykorzystuje w swojej produkcji certyfikowane drewno.

Aktualności